O tom, jaká bude konečná podoba Vaší koupelny, bude rozhodovat také koupelnový nábytek.

Každý z nás začíná i končí den v koupelně, je proto důležité vybavit ji tak, aby maximálně vyhovovala našim potřebám. Zařízení koupelny by mělo zohledňovat mnoho faktorů:
- zda se jedná o rodinnou koupelnu,
- koupelnu pro seniory či pro hosty,
- zda do koupeny umístíme i záchod nebo pračku,
- musíme dbát především na funkčnost a kvalitu.

Praktická koupelna by měla nabízet především dostatečné množství úložných prostor. Potřebujeme prostor nejen pro ručníky a kosmetické prostředky, ale také pro pleny, hračky a další potřeby. Pro dosažení efektivity je dobré úložné prostory umístit v okolí vany, sprchy či umyvadla, abychom měli potřebné věci neustále po ruce.

Již při plánování a výstavbě koupelny je dobré myslet na niky a vestavěné policové systémy, v budoucnu toto praktické řešení určitě oceníte. Ideálním úložným prostorem v koupelně je skřínka pod umyvadlem, která výrazně šetří místo. Tyto skříně se v současné době prodávají i v kompletu se sanitárním zařízením. Kosmetické přípravky můžeme zase nejlépe schovat do závěsné skříně na zeď. Skřínky určené nad umyvadlo jsou nabízeny i se zrcadlem a osvětlením.

Do koupelen se již tradičně nejlépe hodí nadčasový nábytek v bílé barvě, který můžeme vhodně kombinovat s barevnými doplňky. Pokud však chceme koupelně vtisknout punc luxusu, můžeme zvolit zařízení z přírodních materiálů. Do malých koupelen je vhodné vybírat spíše prosklené skřínky, které prostor opticky rozšíří.